Akce | Akce kynologie

Barvářské zkoušky OMS Benešov 16.10.2021

autor: | 11. 02. 2022 | Akce, Akce kynologie

Myslivecký spolek MS Leč Nová Ves je již 10 let tradičním pořadatelem barvářských zkoušek pod záštitou OMS Benešov. V letošním ročníku jeho členové přizvali jako pořadatele spolek MS Skála Popovice. Oba spolky již v minulosti pořádaly společné akce např. brokové střelby a tato spolupráce nezklamala ani tentokrát. Zkoušky se konaly v sobotu 16. 10. 2021 v honitbách obou spolků. Na zkoušky se přihlásilo osm účastníků. Na sraz, který se konal v myslivecké klubovně v Nové Vsi, nakonec dorazilo sedm vůdců se svými psími kamarády.

Po veterinární kontrole se dostali ke slovu trubači, kteří zatroubili slavnostní nástup. Na něm byli všichni přivítáni a seznámeni s organizací a průběhem zkoušek. Rozhodčí posuzovali v tomto složení: Vrchní rozhodčí Marie Kolářová, rozhodčí Renáta Cimburková, Václav Gruber, František Jeníček a Jan Neubauer. Pod jejich dohledem proběhlo rozlosování do dvou skupin, které se následně rozjely do honiteb.

Psi se svými vůdci absolvovali čtyři povinné disciplíny – vodění, odložení, práce před barvou a barvu. Jeden pejsek v průběhu zkoušek odstoupil. Odpoledne na slavnostním ukončení byly vyhlášeny výsledky zkoušek. Na prvním místě se umístila fenka border teriér Casey Bormir s vůdcem Miroslavem Pospíchalem a ziskem 72 bodů, na druhém místě se stejným počtem bodů se umístila fenka alpský jezevčíkovitý brakýř Daisy Lipina s vůdkyní Ivou Šrámkovou a na třetím místě skončil hladkosrstý jezevčík Kris Jadory s vůdcem Karlem Peterkou a 67 body.

Celé zkoušky proběhly v pohodové a v přátelské atmosféře. Rozhodčím je třeba poděkovat za objektivní posuzování, trubačům, členům obou spolků za přípravu a zorganizování zkoušek a v neposlední řadě i nečlenům a příznivcům této akce, kteří přiložili pomocnou ruku. Nezbývá než se těšit na příští ročník!

Markéta Rubešová

Foto: Miroslav Klenovec